25 marca 2023

Ubikbc

Interesujące tematy dla każego

Dodatki odzieżowe na zimę

Zima to bardzo szczególny czas, w którym to należy skupić się na odpowiednim ubraniu. Jeżeli w regionie w którym mieszkamy temperatury spadają poniżej zera, mamy kłopot, ale i wielkie pole do popisu w kwestii ubioru. Nie da się nie zgodzić z faktem, że jest pora roku bardzo męcząca. Nie każdy lubi się szczelnie ubierać i owijać. Czasem jednak jest to konieczne, ale najważniejsze, by się sprawdzało i było więc skuteczne. Oto najważniejsze dodatki odzieżowe, które sprawdzą się szczególnie zimową porą:

 • Czapka na głowę to bardzo istotny element o którym nie wolno zapominać. Niektórzy lekarze twierdzą nawet, że najwięcej ciepła ucieka przez skrajnie wysunięte części ciała. Jedną z nich będzie właśnie głowa.

  Jeśli zrezygnujemy z czapki, a na dworze panować będzie mróz – można być pewnym, że chociażby nasze uszy będą sprawiały wrażenie odmrożonych. Dziś rynek oferuje bardzo wiele czapek, a wybierać można pomiędzy naprawdę skrajnymi propozycjami. Jedno jest pewne. Musi być ciepła, wygodna i funkcjonalna. Pamiętajmy, że czapki także mają swoje rozmiary. Nie ma nic gorszego niż za luźna, o zbyt szerokim obwodzie – bo się nie sprawdzi. Za małe natomiast mogą negatywnie wpływać na nasz wygląd. Odbijają się na czole, uciskają głowę, co w efekcie sprawia, że nie chcemy więcej nosić takich elementów;

 • Drugim bardzo ważnym dodatkiem odzieżowym są buty.

  Muszą być przede wszystkim ciepłe i wygodne. Ostatnia kwestia w okresie zimy sprawdzi się dość szczególnie. Bowiem każdy chyba zna problem ślizgających się podbić butów, co powodowało czasem upadki i inne nieprzyjemności tego typu. W zimę zaleca się raczej zrezygnowanie z wysokich obcasów, przez które można się połamać. Nie mniej jednak wszystko zależy od aktualnie panującej pogody. Buty to dodatek na którym nie warto oszczędzać. Pamiętajmy, że istnieją gwarancje, dzięki którym w momencie ich zepsucia możemy liczyć na pomoc producentów. Jeśli zdecydujemy się na zakup w niesprawdzonych placówkach – nie mamy takiej pewności, bo liczą oni wówczas jedynie na szybkie i wysokie zyski;

 • Rękawiczki to kolejny dodatek ubraniowy, z którego ciężko jest zrezygnować, gdy na dworze panuje minusowa temperatura.

  Palce bardzo szybko ulegają niesprzyjającym warunkom atmosferycznym, a dłonie przez to się wysuszają, powstają mikropęknięcia, które mogą nawet boleć. Dla małych dzieci poleca się więc rękawiczki z jednym palcem, dzięki którym utrzymanie ciepła w środku jest nieco prostsze. Dla starszych dzieci świetnym rozwiązaniem będą jednak już standardowe, pięciopalczaste odpowiedniki. Dobrze jest jednak zwrócić uwagę na materiał i jakość wykonania. Ciekawym rozwiązaniem są funkcjonalności tzw. wodoodporne. Dużą popularnością wśród dorosłych cieszą się oczywiście skórzane propozycje. Jeśli jednak decydujemy się na skórę – trzeba sprawdzić, czy nie jest ona sztuczna lub jaka jest jej podszywka.

  Nie zawsze drogie oznacza dobre, na co nabiera się współcześnie masa konsumentów.

.