Letnia stylizacja musi być rozpatrywana jako całość. Nie liczą się tylko buty, koszulka czy sukienka, ale także to, jakie dobierzemy do naszego ubrania dodatki.

Najbardziej popularnym i uniwersalnym z nich jest zegarek. Kobiety preferują raczej zegarki na bransolecie, które tym samym mogą bardzo dobrze zgrywać się z pozostałą biżuterią.

Najczęściej to zegarek koloru srebrnego jest wybierany przez kobiety. Jednocześnie kobiety dbają o to, aby tarcza zegarka nie była zbyt ogromna i dobrze dopasowywała się do drobnej i delikatnej kobiecej ręki.

Dla mężczyzn bardziej klasycznym i uniwersalnym wyborem wydaje się zegarek ze skórzaną zapinką. Można go połączyć zarówno z codziennym casualowym ubiorem, jak i wyjściowym, eleganckim garniturem.

Jednocześnie mężczyźni dużą wagę przywiązuję do wielkości tarczy – obecnie pojawiła się moda, że im większa jest tarcza, tym lepszy zegarek. Jest on bardziej widoczny i przy okazji przejrzysty – łatwiej zobaczyć godzinę, a i data czy minutnik łatwiej się zmieszczą.