19 kwietnia 2024

Ubikbc

Interesujące tematy dla każego

Jak ubrać dziecko do chrztu?

Chrzest to niezwykle ważne wydarzenie w życiu nie tylko dziecka, ale przede wszystkim jego rodziców. Przygotowania do chrztu często odbywają się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W tym dniu rodzice chcą, aby niemowlak wyglądał jak najpiękniej. Dzięki bogatej ofercie ubranek do chrztu jest to możliwe. Warto wspomnieć, że ubranka do chrztu przeszły prawdziwą rewolucję.

Jeszcze kilkanaście lat temu podstawowym ubrankiem do chrztu była najprostsza mała alba. Obecnie stroje do chrztu przypominają niekiedy ślubne. Coraz więcej rodziców ubiera chłopców w garniturek i białą koszulę. Niekiedy marynarka zastępowana jest przez kamizelkę. Obowiązkowym elementem stroju jest także muszka lub krawat.

Maluchowi zakłada się także ozdobne, czarne buciki. W przypadku dziewczynek rodzice decydują się m.in. na białe sukienki. Większość z nich posiada wszytą halkę.

Sukienki do chrztu często są ozdobione np. falbankami lub koronkami. Nieodłącznym elementem są także białe rajstopki. Głowę dziecka zdobi czapeczka z wszytym kwiatkiem jako element ozdoby. Ubranka do chrztu wykonane są z bardzo różnych materiałów.

Wśród nich dominuje bawełna, satyna czy jedwab. Zazwyczaj wybierane są tkaniny o jak najwyższej jakości. Największą możliwość wyboru ubranek do chrztu znajdziemy w wyspecjalizowanych sklepach internetowych. Niekiedy podobną ofertę posiadają sklepy sieciowe. Nie zawsze ubranka widnieją pod kategorią „odzież do chrztu”.

Skromniejszą wersję tego typu ubranek można znaleźć w sklepach z artykułami religijnymi.