13 czerwca 2021

Ubikbc

Interesujące tematy dla każego

Kamizelka jako doskonały trend na lato

Retroklasyka i tak zwane vintage opanowały światową modę. Trend ten pozostawał na topie przez cały poprzedni sezon i nic nie zapowiada, aby miało się to szybko zmienić. Kamizelki doskonale się w niego wpisują i z pewnością będą atrakcyjnym dodatkiem do letnich stylizacji.

Jeszcze niedawno kamizelki były wręcz obowiązkowym elementem garnituru, co zmieniło się wraz ze wzrostem temperatury wewnątrz pomieszczeń. Kamizelki zaczęły być uważane za archaiczny przeżytek, którego żywotność już przeminęła. Teraz jednak, wraz z szałem na retroklasykę, ponownie wróciły do łask.

Męskie kamizelki wróciły przede wszystkim w wydaniu casualowym. Łączone są zarówno z jeansowymi koszulami, jak i kurtkami czy chinosami. Do łask wracają także trzyczęściowe garnitury, które znajdują się w ofercie coraz większej liczby sklepów.

Jednocześnie kamizelki zmieniają się pod względem formalności – to już rzadko eleganckie wełny, a częściej ubrania wykonane z tkanin w jodełkę czy kratę, które są znacznie mniej formalne i nadają się do codziennej stylizacji.