19 kwietnia 2024

Ubikbc

Interesujące tematy dla każego

Moda lat 50. u mężczyzn

Lata 50. były szczególne dla kobiet. Zaprojektowano wówczas wiele modowych hitów, które są popularne również i dziś. Na temat mody kobiecej z lat 50. napisano już wiele. Jednakże bardzo rzadko pojawiają się publikacje dotyczące mody męskiej tamtych czasów.

budynek.naukowe.waw.pl

Co w latach 50. zakładali panowie? Mężczyźni mieli dość ograniczony wybór pod względem ubrań. Ich stroje cechował pewien konserwatyzm, a jednocześnie elegancja. W latach 50. panowie zakładali eleganckie spodnie, które w połączeniu z białą koszulą i marynarką, nadawały unikalny szyk. Nieodłącznym elementem mody męskiej było okrycie głowy.

Najczęściej był to kapelusz, który zakładano zarówno na co dzień, jak i podczas wieczornych przyjęć. W tamtych czasach bardzo modne były papierosy. Uważano, że elegancki i modny mężczyzna musi palić. Moda codzienna i wieczorowa panów była bardzo zbliżona do siebie. Strój sportowy zakładano okazjonalnie. Już wtedy na ulicach miast można było zaobserwować koszule hawajskie, ale należały one do rzadkości.