20 kwietnia 2024

Ubikbc

Interesujące tematy dla każego

Modne dzieciaki modnych rodziców

Często jest tak, że rodzice od najmłodszych lat wpajają dzieciom zainteresowanie modą. Często to dlatego, że sami się nią interesują i chcą, aby dzieciaki także wyrobiły sobie gust modowy, dobry smak i poczucie stylu. To ważne, żeby robić to nie za bardzo opresyjnie.

Nie chodzi o to, aby dziecko od razu wyglądało, jak z żurnala. Przecież ważne jest, aby mogło znaleźć własny styl. Niekoniecznie modne jest tylko to, co się podoba rodzicom.

Czasem okazuje się, że dzieci mają bardzo dobre wyczucie stylu i warto pozwolić im decydować. Choć oczywiście dziecięca moda to także sporo błędów. Okazuje się bowiem, że dzieci ulegają wpływom swoich rówieśników, a ci niekoniecznie mają tak zwany „dobry gust”.

Często bowiem są to ubrania nie tylko niezbyt oryginalne i ładne, ale także kiepskie gatunkowo. Dzieciom często chodzi o to, żeby były po prostu kolorowe, miały falbanki lub aplikacje z ich ulubionymi zwierzętami czy bohaterami ulubionych kreskówek. Wtedy dzieciaki są przeszczęśliwe.

Mamy – niekoniecznie. Warto jednak dać dzieciom swobodę. To tylko taka faza.

Przecież dziecko, jak podrośnie, będzie podpatrywać mamę lub tatę i z pewnością gust mu się po prawi. Często okazuje się nawet, że to dziecko przerasta nawet rodziców i moda w pewnym etapie życia staje się dla niego ogromnie ważna. Dlatego kiedy w dzieciństwie chce chodzić w bluzce ze Spidermanem czy Hallo Kitty warto mu na no pozwolić.

W końcu dzieciństwo ma się tylko jedno i najlepiej jest kiedy trwa jak najdłużej i jest jak najbardziej szczęśliwe.