1 sierpnia 2021

Ubikbc

Interesujące tematy dla każego

Naturalny wosk do depilacji

Aby stworzyć wosk do bezpiecznej depilacji, można wykorzystać kilka naturalnych składników. Taki preparat będzie świetną alternatywą dla sklepowej wersji, a na pewno okaże się równie skuteczny. By go przygotować, wystarczy mieć przy sobie: pół kilograma cukru, sok, wyciśnięty z trzech cytryn oraz półtorej łyżeczki gliceryny.

Przygotowanie wosku należy rozpocząć od rozpuszczeniu cukru w soku z cytryny. Całość należy gotować na niewielkim ogniu do chwili, w której ciecz zabarwi się na ciemnożółto. Następnie należy zdjąć ją z ognia i bardzo dokładnie wymieszać.

Potem trzeba pogotować płyn jeszcze przez około kwadrans. Na sam koniec, już po zdjęciu naczynia z palnika, powinno się dodać glicerynę i całość przemieszać jeszcze raz, by uzyskać jednolitą konsystencję. Wosk powinno się użyć niewiele po jego przygotowaniu.

Należy go nałożyć, gdy będzie jeszcze ciepły (oczywiście bez przesady – warto pamiętać, że skóra jest wrażliwa na poparzenia). Substancję można nałożyć za pomocą szpatułki. Kiedy temperatura specyfiku spadnie, trzeba po prostu zerwać go szybkim ruchem, tak samo jak tradycyjne plastry z woskiem.

Efekt depilacji utrzymuje się przez kilka tygodni.