25 maja 2024

Ubikbc

Interesujące tematy dla każego

Kopertówki – zgrabne torebeczki na wyjątkowe okazje

Kiedy kobieta wybiera się na przyjęcie lub do teatru czy filharmonii, chce mieć przy sobie wyłącznie najpotrzebniejsze rzeczy. Naturalnie, aby spakować telefon, chusteczki i portfel, nie musi decydować się na ogromną torbę, która zresztą odciągnęłaby uwagę od kreacji, jednocześnie niszcząc spójność efektu wizualnego. Właśnie na takie okazje panie trzymają zgrabne kopertówki.

Nie wszyscy wiedzą, że pierwowzór dzisiejszej kopertówki pojawił się w XIX wieku. Tworzony ze srebra albo posrebrzanego metalu, stanowił bardzo cenny dodatek do kobiecej garderoby. Wytworne damy pokazywały się z tego typu torebkami w miejscach publicznych, podobnie jak wiele pań robi to współcześnie.

Kopertówkę nosi się obecnie przede wszystkim do sukienek wieczorowych. Jej standardowy kształt to prostokąt. Wymiary bywają różne, choć zwykle projektanci dążą do jak największej kompaktowości (istnieją modele, mieszczące wyłącznie kartę płatniczą).

Ten rodzaj torebki z reguły nie posiada paska, gdyż jest przeznaczony do noszenia w ręce. Kopertówki należy odpowiednio dobierać do poszczególnych kreacji. Jeśli kobieta zdecyduje się na wzorzystą suknię, powinna zaopatrzyć się w gładką torebkę, która nie będzie skupiać na sobie wzroku, natomiast gdy założy prosty strój o jednolitej barwie, błyszczący dodatek właściwie go ozdobi.