20 kwietnia 2024

Ubikbc

Interesujące tematy dla każego

Rodzaje damskich sandałów

Upalna pogoda prędko wymusza na ludziach zmianę obuwia. Palące słońce nie pozwala już na chodzenie w zakrytych półbutach czy botkach, więc koniecznie trzeba przerzucić się na sandały. Lekkie buty, jeśli tylko wybierze się odpowiedni model, nie tylko będą doskonałym rozwiązaniem na gorące dni, ale i mogą posłużyć za wspaniałą ozdobę każdych kobiecych stóp.

Rodzajów sandałów jest kilka. Dużą popularnością cieszą się na przykład rzymianki, zwane caligae. Są one projektowane na wzór starożytnego obuwia, noszonego przez legionistów w armii rzymskiej.

Aktualnie buty te powstają z różnego rodzaju surowców (dawniej wykonywano je wyłącznie ze skóry). Wśród nich znajdują się zarówno modele, sięgające do kostki, jak i pary długie, kończące się dopiero przed kolanami. Wiele osób decyduje się również na zakup sandałów-japonek.

Lepiej trzymają się one na stopie niż zwykłe japonki, dzięki dodatkowemu paskowi, zapinanemu na kostce. Jeśli ktoś lubi tego typu obuwie, na pewno przypadną mu do gustu. Wiele eleganckich modeli sprawdzi się w połączeniu ze zwiewną, letnią sukienką.

Warto również wspomnieć o espadrylach. Są to wysokie sandały na podeszwie z korka, sznurka lub twardej trawy. Dość grube paski zwykle utrzymują się na kostkach.

Ten typ butów pozwala na doskonałe wysmuklenie sylwetki, a niskim paniom dodaje trochę wzrostu. Przede wszystkim jednak, wybierając sandały, trzeba zwracać uwagę na wygodę. Należy pamiętać, że przy wyjątkowo wysokich temperaturach but łatwo może obetrzeć, a to znacznie utrudni dalsze chodzenie.