25 maja 2024

Ubikbc

Interesujące tematy dla każego

Polacy gotują

Polacy nie tylko gotują ostatnio na potęgę, ale i gotować niezwykle lubią. Bardzo wiele osób w naszym kraju jeśli nie prowadzi kulinarnego bloga to przynajmniej zaprasza od czasu do czasu znajomych na przyjęcia, gdzie serwuje im przygotowane przez siebie potrawy. To ostatnio bardzo popularny sposób na rozrywkę, do którego zalicza się również spotykanie się ze znajomymi, aby razem coś ugotować. Jeśli chodzi o dobór potraw, to są one niezwykle różnorodne. Kiedyś królowała na polskich stołach wyłącznie kuchnia klasyczna.

Przepisy tradycyjne i to nie za bardzo zróżnicowane. Wystarczy przypomnieć sobie swoje własne dzieciństwo i potrawy, które serwowała nam mama, albo które były podawane na szkolnych czy przedszkolnych stołówkach. Było to kilka potraw, ciągle to samo, niezbyt zróżnicowane menu. Jednakże czasem brakuje nam tych smaków dzieciństwa i chętnie jemy ruskie pierogi czy zupę pomidorową z przepisu naszej babci. Taka kuchnia klasyczna jednak czasem miesza nam się z kuchnią nowoczesną.

Dodajemy bowiem jakiś jeden, wyjątkowy, bardziej oryginalny składnik czy przyprawę, której nasza mama czy babcia nie używała. Kuchnia nowoczesna jest czymś niezwykle obszernym. To kuchnia przede wszystkim korzystająca z innych niż nasza tradycji kulinarnych. Od kilku lat Polacy otwierają się na nowe smaki. Czerpią z kuchni chińskiej, tajskiej, meksykańskiej, włoskiej czy francuskiej.

Ostatnio modna jest także kuchnia amerykańska, czyli wszechobecne burgery, ale także kuchnia bliskowschodnia, bowiem nasi rodacy pokochali humus i spożywają go coraz więcej. Coraz więcej sami tego typu potraw przyrządzają.