13 czerwca 2021

Ubikbc

Interesujące tematy dla każego

Ubranka zimowe

Najwięcej zachorowań wśród dzieci obserwuje się w miesiącach zimowych. Przeziębienia i grypy to typowe choroby, które często rozwijają się u najmłodszych. Z tego powodu warto zadbać o ciepłe ubranie, które będzie chronić malucha przed przechłodzeniem i wyziębieniem organizmu. Pamiętajmy jednak, że dla dziecka równie niekorzystne będzie przegrzanie, dlatego nie należy zakładać maluchowi zbyt dużo odzieży.

W przypadku niemowlaków najlepszymi ubrankami zimowymi będzie kombinezon lub gruba kurtka. Kombinezon jest bardzo gruby i zapewnia ciepło niemal całemu ciału dziecka. Jego wadą jest to, że podczas przewijania jest trudny w ściągnięciu. Zaletą kurtek jest bardzo łatwe odpięcie.

Dzięki temu można malucha bardzo szybko ubrać i rozebrać. Kurtka nie zapewnia jednak całkowitej ochrony przed mrozem. Warto zatem posiadać zarówno kombinezon, jak i kurtkę. Wybierając odpowiednie modele koniecznie musimy zwrócić uwagę na sposób zapiania kurtki i kombinezonu.

Zamek nie powinien się zacinać. Warto również sprawdzić wszystkie sznurki i ściągacze. Powinny być solidnie przymocowane do kurtki. Równie istotny będzie zakup obuwia dziecięcego.

Buciki muszą być ocieplane, najlepiej polarem. Buty mogą być zawiązywane na sznurówki lub zapinane na rzepy. Niezbędnym elementem zimowego stroju będzie również ciepła czapka, szalik oraz rękawiczki. Warto zaopatrzyć dziecko w kilka takich par.

Starajmy się przy tym wybierać takie materiały, które nie będą przemakalne. Będzie to szczególnie istotne podczas zabaw na śniegu.