13 czerwca 2021

Ubikbc

Interesujące tematy dla każego

Dodatki w stroju tancerki

Ubiór tancerki w tańcu towarzyskim jest zależny od rodzaju wykonywanego tańca. Suknie do tych klasycznych, przykładowo walca angielskiego czy wiedeńskiego są długie, powiewne i pięknie układające się przy krokach. W odróżnieniu od nich sukienki do tańców łacińskich typu cha cha czy samba są skąpe, często z szeleszczącymi frędzlami, efektywnie falującymi przy energicznych obrotach.

Nieodłącznym elementem stroju tancerki są dodatki. Każda suknia jakieś zawiera. Są to cekiny, brokaty, frędzle i falbany.

Do tańców klasycznych często także używane są elegancie, subtelne, rękawiczki. Przy flamenco nie może zabraknąć kwiatów we włosach i falban na sukience. Oprócz tego tak tancerki smarują się i spryskują brokatowymi preparatami, aby jeszcze podkreślić strój i nadać ciału efektowny blask.

Oczywiście nie może zabraknąć odpowiedniego makijażu. Używa się także specjalne szale a także biżuterię. Te wszystkie drobne elementy składają się na strój tancerki, który bez nich byłby pospolity i bez wyrazu.