13 czerwca 2021

Ubikbc

Interesujące tematy dla każego

Z jakich tkanin wytwarza się bieliznę?

Wymogi stawiane wyrobom bieliźnianym są bardzo wysokie, zatem niezwykle uważnie dobiera się tkaniny. Przed zakupem konkretnego modelu, warto zwrócić uwagę na metkę. To właśnie na niej widnieć będzie informacja odnośnie tego, jakich tkanin użyto do produkcji. Bardzo często w składzie bielizny występuje elastan. Jest to włókno syntetyczne, które niemal zawsze występuje wraz z innymi rodzajami włókien.

Elastan cechuje się dużą rozciągliwością oraz odpornością na wiele czynników, jak np. tłuszcz czy detergenty. Co najważniejsze, włókno to nie powoduje alergii. Do jednych z najczęściej wybieranych zalicza się bieliznę bawełnianą. Bawełna zazwyczaj stosowana jest podczas wytwarzania biustonoszy.

Bawełniana bielizna w szczególności polecana jest kobietom, które posiadają bardzo wrażliwą skórę. Bawełna nie powoduje bowiem jej podrażnienia. Głównym składnikiem wiskozy jest celuloza. Włókno to posiada bardzo zbliżone właściwości do bawełny, jednak cechuje je większa rozciągliwość. Wiskoza posiada również charakterystyczny połysk.