Studenci prawa mogą wybierać spośród różnych specjalizacji, z których każda różni się zakresem obowiązków, perspektywą uzyskiwanych zarobków oraz społecznym statusem. Generalnie jednak każdy zawód prawniczy zalicza się do grona tych prestiżowych, więc nie musimy obawiać się tego, że po ukończeniu tych bardzo ważnych studiów będziemy musieli zmagać się z bezrobociem.
Uzyskanie konkretnej specjalizacji w gruncie rzeczy gwarantuje miejsce pracy i daje szerokie możliwości budowania swojej zawodowej pozycji w prawniczym świecie. Realia pokazują, że młodzi adepci prawa są w pierwszej kolejności nastawieni na to, aby specjalizować się pod kątem adwokatury.
Uznaniem cieszą się również aplikacje radcowskie i prokuratorskie, a także otoczone szczególną estymą sędziowskie. Notariat na tym tle wypada mniej atrakcyjnie, co nie oznacza, że Polsce grozi niedobór fachowców w tej dziedzinie.
Praca notariusza ma bowiem niewątpliwe atuty, o których można długo mówić i które są jednym z argumentów przemawiających za tym, by wybrać dla siebie właśnie tę drogę. Z pewnością obowiązki notariusza nie wymagają wysiłku, nie są także związane z dużą dynamiką, ruchem i częstymi podróżami.
Stacjonarny charakter profesji sprzyja spokojnemu trybowi życia i układaniu sobie spraw rodzinnych w miejscu zamieszkania, z czym inni prawnicy mają nierzadko poważne problemy z racji częstych „rozjazdów”. Ludzie o mniej wybujałym temperamencie jako notariusze sprawdzą się idealnie i chyba właśnie takie osoby najchętniej aplikują w tym właśnie kierunku.
Rynek nieruchomości a usługi notarialne
Zaufanie to fundament
Usługi zaufania publicznego